چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰

دادستان قزوین:

ترویج ارزش های اسلامی با جشنواره های کتابخوانی امکان پذیر می شود

دادستان

محمد قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین با ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در قزوین گفت: ترویج ارزش های اسلامی با ابزار جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر مسابقات و برنامه های فرهنگی امکان پذیر می شود.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی قزوین، محمد قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین ضمن تبریک ایام دهه کرامت اظهار داشت: ترویج ارزش های اسلامی و احیای دوباره آن ها در جامعه به یک برنامه فرهنگی امتحان شده، بلند مدت و تاثیر گذار نیاز دارد و در این راستا کتاب از مهم ترین ابزارها است.

وی بیان کرد: ذات برنامه های فرهنگی در تاثیر گذاری آرام و ماندگار آن ها است. در راس مهم ترین اقدامات فرهنگی در هر کشور و هر تمدنی کتاب و کتابخوانی بوده است و امروز می بینیم کشورهای پیشرفته دنیا مفاهیم ارزشی خود را با ابزار کتاب منتقل می کنند. از این رو برای انتقال و گسترش ارزش ها، مفاهیم مذهبی و محتوای مورد تایید دینی، باید از مجرای کتاب وارد عمل شویم.

قاسمی عنوان کرد: مسئله کتابخوانی امروز در کشور به یک چالش تبدیل شده و برای آشتی دوباره مردم با کتاب باید به دنبال راه حل های فرهنگی باشیم.

وی به برگزاری جشنواره های کتابخوانی در کشور اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در این سال ها توانسته است به خوبی در حوزه انتقال محتوای مورد تایید و سیره اهل بیت(ع) فعالیت کند.

دادستان قزوین خاطرنشان کرد: وجود امام رضا(ع) در کشور ایران مایه برکت و گنجینه معنوی بزرگی است و شاید به خوبی نتوانسته ایم معرفت وجودی ایشان، ابعاد مختلف اندیشه و سبک مدیریت ایشان را در جامعه تبیین کنیم؛ امید است جشنواره کتابخوانی رضوی این اهداف را محقق کند. انتخاب منابع برجسته از بین صدها کتب منتشر شده در این حوزه می تواند راه را برای انتقال این مفاهیم هموارتر کند؛ روان خوانی، واقع بینی و تناسب با گروه سنی مخاطب از ویژگی هایی است که تاثیر گذاری یک اثر را دوچندان می کند.

وی یادآور شد: برگزاری جشنواره های کتابخوانی می تواند به عنوان یک حرکت جمعی برای اشاعه فرهنگ رضوی در جامعه مورد حمایت مردم و مسئولان قرار گیرد؛ چراکه کاهش آسیب های اجتماعی، ناهنجاری های موجود در جامعه و رهایی از مشکلات امروز جامعه با تقویت ارزش های اسلامی محقق خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =