سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

با معرفی برگزیدگان؛

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بیرجند برگزار شد

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بیرجند

اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان خراسان جنوبی با معرفی برگزیدگان شهرستان های بیرجند، خوسف، درمیان، سربیشه و نهبندان در شهرستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در شهرستان بیرجند، روز دوشنبه ۱۴ مرداد ماه با حضور محمد حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی؛ علی ناصری، فرماندار شهرستان بیرجند؛ علی هاشمی، مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان؛ علی عرب نژاد، مدیرکل بهزیستی استان؛ حسین خزاعی، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در خراسان جنوبی؛ مسعود ضیایی، رئیس کانون حمایت از بیماران هموفیلی استان، جمعی از خدام بارگاه منور رضوی، کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی و خانواده هایشان در سالن اجتماعات بانک ملی برگزار شد.


محمد حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی در این مراسم، گفت: انتقال پیام، امروزه باید از طریق شیوه های نوین صورت پذیرد؛ در غیر این صورت نمی شود انتظار تعالی جامعه و نسل امروز را داشت.
محمد حسینی با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه، کار ساده ای نیست، افزود: بخشی از این مسئله به متولیان مستقیم آن برمی گردد و بخشی دیگر به دستگاه ها و ارگان هایی که وظیفه بسترسازی رفتن جامعه به سمت مطالعه را بر عهده دارند.
وی با تقدیر از عملکرد مدیرکل و کتابداران کتابخانه های عمومی استان، تأکید کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، خدمات قابل ملاحظه ای ارائه می دهد و توجه ویژه ای به نقاط دور دست استان دارد.


محمدرضا رضایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی چهار دوره است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود، گفت: نهمین دوره این جشنواره، امسال با معرفی ۱۲ عنوان کتاب در خصوص سیره و سبک زندگی امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمدبن موسی(ع) در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال، کار خود را آغاز کرد.
رضایی افزود: جشنواره امسال در چهار بخش نقاشی، پویش، ارسال متنی و چهارگزینه ای برگزار شد که ۲۱۵ برگزیده در استان خراسان جنوبی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معرفی شدند.
وی یادآور شد: در روزهای آتی، اختتامیه این جشنواره در شهرستان های قاینات، فردوس و بشرویه، برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: افزایش مشارکت در جشنواره در خراسان جنوبی به ویژه در سال جاری، نتیجه حضور و همکاری برخی دستگاه های استان بود که کد اختصاصی برای ورود به مسابقه دریافت کردند.
وی اظهار داشت: برگزاری اینگونه جشنواره ها در روش و منش افراد جامعه مؤثر بوده و باعث کاهش بسیاری از معضلات اجتماعی می شود.

در خاتمه از برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان های بیرجند، خوسف، درمیان، سربیشه و نهبندان تقدیر شد؛ اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:


شهرستان بیرجند ۴۱ برگزیده:
درسا براتی پور، شیما حسنی، مهدیه رضایی پور، هانیه زارعی، زینب زحمتکش، ریحانه زمینی، کوثر صالحی طبس و محمد صدرا علیمرادی در بخش نقاشی و در ردسه سنی کودک؛
تاج بی بی گمشادزایی، سیدمحسن مهرداد در بخش معرفی متنی کتاب؛
مجید امیرآبادی زاده، یگانه آب سفید، سیده فاطمه زهرا رحیمی، ساجده رضایی، سمیرا سلیمی، عبدالباسط شهبازی، فاطمه علی پور، ابوالفضل علیزاده، امیرحسین علیزاده و قائم کمیلی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی نوجوان؛
فاطمه آسوده و مریم فرقانی در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛ 
زهرا استانستی، فرحناز افضلی، مرضیه امیرآبادی زاده، حسین جمالی، فاطمه حاجی آبادی، الهام حمیدی راد، سمیه دهقانی، حسین سورگی، حسین شبان، محمودصافی، مرضیه عباسی، طیبه سادات عسکری، سیدعلی قاسمی، حسن محمدزاده و حمید محمدی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی بزرگسال؛
فاطمه بخشی، زینب صالحی و فاطمه عزیزی در بخش پویش و در رده سنی کودک؛
فاطمه افضلی در بخش پویش و در رده سنی بزرگسال

شهرستان خوسف با ۱۱ برگزیده:
محمدمعراج محسنی و امیرمحمد نوروزی در بخش نقاشی و در رده سنی کودک؛
امیرعلی حسینایی صدر، رؤیا خاتمی فرد و انسیه فاتحی گل در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی نوجوان؛
امیرحسین ابراهیمی و فاطمه زهرا عوضی پور در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛
خدیجه بهنام فر، سعید عباسی، حمیده عباسیان قصبه و منصوره مجیدی فر در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی بزرگسال؛

شهرستان درمیان با ۲۱ برگزیده:
احمد یونسی در بخش نقاشی و در رده سنی نوجوان؛
مبینا آشوری طبس، کیمیا بخشی، زینب ترابی، محمدسهراب رحمانی و فاطمه عسکری در بخش نقاشی و در رده سنی کودک؛
یگانه احمدی، میلاد اسماعیلی، میلاد آذری، آیدا خسروی، علی صحرانورد و فائزه فاروقی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی نوجوان؛
فائزه رضایی و هاشم علیزاده در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛
ابراهیم احمدزاده، جواد بجدی، اسماعیل صیامی درمیان، پریسا عبداللهی، فاطمه قاسمی، خدیجه قیاسی و سیده عاطفه موسوی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی بزرگسال؛

شهرستان سربیشه با ۱۳ برگزیده:
معصومه آفتاب در بخش نقاشی و در رده سنی نوجوان؛
فاطمه حسینی، نازنین زهرا نجیبی و فرزاد نعمتی در بخش نقاشی و در رده سنی کودک؛
زینب ثموری دستگرد، فاطمه علی آبادی و فاطمه محمودی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی نوجوان؛
حسین غیاثی در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛
احمد حسن پور، مریم سرزهی، امین سلم آبادی، منصوره سمیعی و بهمن محمودی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی بزرگسال؛

شهرستان نهبندان با ۲۱ برگزیده:
افسانه براهوئی در بخش نقاشی و در رده سنی نوجوان؛
ابوالفضل ابراهیمی، هدیه جعفری، ثنا محمدی و هادی نوری در بخش نقاشی و در رده سنی کودک؛
محدثه تقوی، رضا جعفری نیا، علیرضا دهسلمی، مرتضی روشندل، امین محمدی، امیرحسین نخعی زینلی و طاهره نیکدل در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی نوجوان؛.
زهرا نخعی زینلی در بخش چهارگزینه ای خانوادگی؛
احمد ایمانی پور، مهدیه بخشی، فاطمه خورسند، هادی دانا، فاطمه فاضلی، محبوبه محمدی، زهرا مقری و فاطمه مقیمی در بخش چهارگزینه ای و در رده سنی بزرگسال؛
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 6 =