شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

با برگزاری آیین اختتامیه؛

جشنواره کتابخوانی رضوی در رزن برگزیدگان خود را شناخت

اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رزن با معرفی ۱۸ برگزیده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان رزن با حضور عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعظیم مولازاده معدنی، امام جمعه رزن؛ روسای ادارات، اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای این شهرستان، اعضای کتابخانه‌های عمومی و برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار داشت: ۳ هزار  و ۸۰۱ نفر معادل ۵.۴ درصد جمعیت شهرستان رزن در این دوره جشنواره شرکت کردند که میزان مشارکت نسبت به دوره گذشته ۱۲۶ درصد رشد داشته است.

وی  با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد شرکت کنندگان در این دوره به صورت آنلاین شرکت کردند، افزود: در این دوره از جشنواره کتابخوانی رضوی یک هزار و ۶۶۳ نفر به صورت مکتوب و ۲ هزار و ۱۳۸ نفر به صورت آنلاین شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: ۲۵ درصد شرکت کنندگان در این دوره کودک، ۱۸ درصد نوجوان و ۵۷ درصد در گروه سنی جوان و بزرگسال بودند.

زارعی ادامه داد: ۳ هزار و ۳۱۶ نفر به صورت فردی و ۴۸۵ نفر از مردم شهرستان رزن به صورت خانوادگی در این جشنواره شرکت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالعظیم مولازاده‌معدنی، امام جمعه رزن در این مراسم با بیان اینکه منابع جشنواره کتابخوانی رضوی در رده‌های سنی مختلف به خوبی و با زبانی مناسب واقعیت‌ها را بیان می‌کند، اظهار کرد: بزرگان دینی ما در طول شبانه روز بین ۱۰ تا ۱۵ ساعت مطالعه می‌کنند و امروز در جای جای دنیا پرچمدار دین اسلام هستند و کشورهای استکباری از آنان ترس دارند، بنابراین فرهنگ مطالعه باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: از جوانان و نوجوانان در یک جامعه اسلامی انتظار می‌رود که با مبانی اسلامی آشنا باشد تا بتوانند کشور را مدیریت کند. فضائل اهل بیت (ع) را باید در قالب برنامه‌های فرهنگی چون جشنواره‌هایی کتابخوانی رضوی به جامعه منتقل کنیم.

امام جمعه رزن با تأکید بر اینکه باید از برگزارکنندگان این نوع برنامه‌ها قدردانی کرد، ادامه داد: این جشنواره به خوبی توانسته است گروه‌های مختلف سنی را جذب و نظر آنان را به مطالعه جلب کند. امروز که نوجوانان، جوانان و کودکان از اهل بیت (ع) سخن می‌گویند، پدیده مبارکی است. چنانچه زندگی هر فرد با قرآن و اهل بیت (ع) مأنوس باشد، هرگز به مشکل برنخواهد خورد. اگر بخواهیم کشوری پیشرفته و عاری از مشکلات داشته باشیم باید به سمت قرآن و اهل بیت (ع) حرکت کنیم.

امام جمعه رزن با اشاره به اینکه در همه زمان‌ها باید با کتاب انس و الفت داشت، اظهار کرد: برای ترقی و پیشرفت باید همواره مطالعه را در دستور کار قرار داد.

در پایان مراسم برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در رزن تقدیر شدند که به این شرح است:

برگزیدگان بخش چهارگزینه بزرگسال

فاطمه  صمدی‌نصرت، بهجت قوره جیلی، نسرین رضایی، زینب عبدی، احمد زمانیان، حسن موحدی فرزاد؛

برگزیدگان بخش چهار گزینه نوجوان

مبینا بهرامی، نرگس‌ لشگری عابد،مهسا صحبتی‌، فائزه مرتضوی، مبینا حیدری، ابوالفضل ابراهیمی؛

نقاشی

حمیدرضا طبی معز، حسین بیژنی، مهدی محمدی و آریا کیهانی؛

چهارگزینه‌ای خانوادگی

معصومه رمضانی میمند و سیده سمیرا  هادی پیروز؛

معرفی کتاب(متنی)

زینب عرب خانی‌امید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 4 =