دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

با معرفی ۲۴ برگزیده؛

آیین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در نهاوند برگزار شد

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان نهاوند

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی و تقدیر از ۲۴ برگزیده در شهرستان نهاوند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان نهاوند با حضور حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی، امام جمعه نهاوند؛ عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ مراد ناصری، فرماندار شهرستان نهاوند، روسای دستگاه‌های اداری شهرستان و اعضای کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار داشت: ۶ هزار و ۴۶۰ نفر از مردم نهاوند معادل ۳.۶ درصد کل جمعیت  این شهرستان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند. از این تعداد ۶۱ درصد در بخش مکتوب و ۳۹ درصد در بخش آنلاین شرکت کردند.

وی افزود: ۴۰ درصد شرکت کنندگان کودک، ۲۳ درصد نوجوان و ۳۷ درصد جوان و بزرگسال بودند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۲ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) در گروه‌های سنی، کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال معرفی شد.

زارعی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته پس از برگزاری جشنواره، برگزیدگان به کشور معرفی و در مرکز استان از آنان تقدیر می شد، ادامه داد: در این دوره تصمیم گرفته شد تا ما به شهرستان‌ها بیاییم و در جمع کتابخوانان قرار بگیریم تا ارتباط بیشتری با گروه‌های مختلف سنی اهل کتاب برقرار کنیم.

وی تأکید کرد: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و برپایی اختتامیه برای تقدیر از برگزیدگان به این منظور است که همه مردم به ویژه دوستداران کتاب بدانند که مسئولان و متولیان فرهنگی به کتاب و کتابخوانی اهمیت می‌دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خاطرنشان کرد: منابع جشنواره به صورت فیزیکی و الکترونیکی در اختیار همگان قرار گرفت تا بتوانند به هر شکلی که می‌توانند در این جشنواره مشارکت کنند. امید است در سال‌های آتی بیش از نیمی از جمعیت کشور و به تبع آن نیمی از جمعیت استان همدان با مطالعه عجین شوند.

مراد ناصری، فرماندار شهرستان نهاوند در این آیین با اشاره به سالروز آزادی اسرا و بازگشت به میهن اسلامی، گفت: باید مطالعه به عادت تبدیل شود تا جامعه به سمت توسعه پایدار حرکت کند.

وی اظهار داشت: رشد شرکت کنندگان در این جشنواره طی سالیان اخیر نشانه امیدوار کننده‌ای از تعمیق فرهنگ مطالعه در جامعه است.

فرماندار نهاوند افزود: سطح درک و فهم مردم نهاوند در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نشان از ریشه داشتن فرهنگ مطالعه در خانواده‌های این سرزمین کهن است.

ناصری با اشاره به اینکه امید است جشنواره کتابخوانی رضوی در سال‌های آینده نیز با قوت برگزار شود، تصریح کرد: امیدواریم در سال‌های آینده تعداد شرکت کنندگان جشنواره از شهرستان نهاوند افزایش یابد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۱ باب کتابخانه در نهاوند، تأکید کرد: ما به حوزه فرهنگ و کتابخوانی مدیون هستیم و هرچه بیشتر به این مقوله توجه کنیم، نتایج و ثمرات آن را در جامعه خواهیم دید.

حجت الاسلام و المسلمین رحیم مولوی، مدرس حوزه علمیه قم نیز که میهمان ویژه این برنامه بود، بیان کرد: کتاب یک دارایی ارزشمند برای مردم است.

وی با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی و شرافت کتاب در اسلام به حدی است که خداوند به قلم و آنچه می‌نویسد، قسم یاد می‌کند، ادامه داد: نقش کتاب در راهنمایی بشر و رساندن انسان به سعادت بی بدیل است.

مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از برنامه‌های موثر در حوزه کتابخوانی است، خاطرنشان کرد: این نوع برنامه‌ها می‌توانند در راه رسیدن به اهداف والای الهی به بشر یاری رسانند.

حجت الاسلام عباسعلی، امام جمعه نهاوند، نیز در این آیین از دست اندرکاران برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی قدردانی کرد.

در پایان مراسم از ۲۴ برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در نهاوند تقدیر به عمل آمد.

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای نوجوان:

مریم ترکمان، مبینا سوری، علیرضا سوری، امیرحسین کیانی، حسن شیراوند، راضیه سلگی، فاطمه عباسی، نازنین شورچه؛

برگزیدگان بخش چهارگزینه‌ای بزرگسال

محسن دیناروند، زهرا مالمیر، زهرا زبردست، فاطمه بهرام پور، زهره اسلمی، اردشیر صحراپیشه، فاطمه جهانیان، آذین حمیدی، ناهید یوسفی‌عبدی، آرزو چاردولی، محمد کورانی؛

برگزیدگان بخش نقاشی

فاطمه  تبریزی، فاطمه سادات حسینی؛

برگزیده بخش پویش کودک

زهرا احمدوند؛

برگزیدگان بخش چهارگزینه‌ای خانوادگی

اسمائ عباسی،  علی قیاسوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 3 =