شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

با برگزاری آیین اختتامیه؛

برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در فامنین تقدیر شدند

آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی فامنین

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان فامنین برگزار و از ۱۳ برگزیده این شهرستان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان فامنین با حضور حجت‌الاسلام رضا مصباح، امام جمعه فامنین؛ عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ سیدمجید شماعی، فرماندار شهرستان فامنین، روسای دستگاه‌های اداری و اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضا مصباح، امام جمعه فامنین در این آیین گفت: معجزه اسلام با سایر ادیان بسیار متفاوت است و هیچ دینی کتاب را به عنوان معجره ارائه نداده است.

وی با تأکید بر اینکه اسلام دین عقلانیت است، اظهار کرد: نمونه بارز عقلانیت غدیر است؛ چراکه علی(ع) الگوی دانش و فضلیت است.

امام جمعه فامنین با اشاره به اینکه کتاب در اسلام از جایگاه رفیعی برخوردار است، افزود: اگر واقعا می‌خواهیم کتابخوانی را ترویج دهیم باید فرهنگ کتابخوانی را ارتقا دهیم.

مصباح تأکید کرد: از مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان برای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی باید قدردانی کرد که به ترویج سیره اهل بیت (ع) و فرهنگ مطالعه کمک می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در این آیین اظهار کرد: ۲ هزار و ۱۰۳ نفر در فامنین معادل ۵.۳ درصد کل جمعیت این شهرستان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند.

عاطفه زارعی با بیان اینکه از این تعداد ۶۳ درصد در بخش مکتوب و ۳۷ درصد در بخش آنلاین شرکت کردند، افزود: ۲۱ درصد شرکت کنندگان کودک، ۱۵ درصد نوجوان و ۶۴ درصد جوان و بزرگسال بودند.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار به جای برگزاری یک اختتامیه در مرکز استان در این دوره برای هر شهرستان یک اختتامیه برگزار شد تا کودکان و نوجوانان بدانند که مسئولان برای امر کتابخوانی اهمیت قائل هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اظهار داشت: نتایج خیره کننده این جشنواره نشان داد که مردم به مطالعه علاقمند هستند. تعداد شرکت کنندگان فامنین در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره گذشته ۱۰۶ درصد افزایش یافته است.

زارعی خاطرنشان کرد: مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با تمام ظرفیت خود به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت تا بتواند در راستای تحقق اهداف والای ترویج فرهنگ رضوی، سیره اهل بیت (ع) و فرهنگ کتابخوانی اقدامی شایسته انجام دهد.

سید مجید شماعی، فرماندار شهرستان فامنین، نیز در این آیین اظهار کرد: برگزاری آیین اختتامیه در هر شهرستان یک ابتکار مثال زدنی است که نشانه بها دادن به امر کتابخوانی و توجه به دوستداران مطالعه است. اجرای این برنامه سنگین نشانه توانمندی بانوان در امر مدیریت است که می‌توانند به خوبی از عهده امور مختلف برآیند. یک خانم کتابدار باعث شد که یک هزار نفر به اعضای کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین افزوده شود.

شماعی خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی در ایجاد عادت مطالعه در مردم به ویژه کودکان و نوجوانان بسیار مؤثر است.

در پایان این برنامه از ۱۳ نفر از منتخبان تقدیر به عمل آمد.

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای نوجوان

مریم محققی، فاطمه امینی، محمدرضا جهانی، محمد جواد مولوی؛

برگزیدگان بخش چهار گزینه‌ای بزرگسال

علیرضا محققی، لیلا حسنی، علیرضا جلیلی، مجتبی حمیدی؛

برگزیدگان بخش چهار گزینه خانوادگی

حسین نجفی‌مقدم، نرگس عبدی؛

برگزیدگان نقاشی کودک

ابوالفضل محققی، پوریا رستمی، زهرا ربانی.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =