سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶

با حضور مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری هرمزگان برگزار شد؛

نشست هم اندیشی شهرداران حوزه مرکزی هرمزگان با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان

غع

نشست هم اندیشی شهرداران حوزه مرکزی استان هرمزگان با مدیرکل کتابخانه های عمومی به منظور بررسی شیوه همکاری برای پرداخت به موقع سهم نیم درصد کتابخانه ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان طی نشستی با شهرداران قلعه قاضی، تخت، بندرعباس، درگهان، سوزا،  فین، تازیان، حاجی آباد، سرگز و ابوموسی در خصوص واریز به موقع نیم درصد سهم کتابخانه‌ها دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در این نشست بیان کرد: شهرداری نهادی فرهنگی است و باید همه فعالیت هایش زیر چتر فرهنگ انجام شود؛ بنابراین شهردار باید برای داشتن عملکردی موفق، فرهنگی باشد. شهرداری یک نهاد بسیار مهم و تاثیرگذار در اداره شهر است. وظیفه شهرداری تنها خدماتی و عمرانی نیست بلکه شهرداری یک نهاد اثرگذار است که تمام فرایندها و تعاملات اجتماعی یک شهر را در بر می گیرد. برای گسترش فرهنگ به ویژه فرهنگ کتابخوانی در شهر باید فعالانه وارد عمل شود.

حجت الاسلام و المسلمین ذاکری افزود: شهرداری ها می توانند با پرداخت به موقع نیم درصد سهم کتابخانه‌ها و ایجاد اماکن فرهنگی در محل های تجمع مردم، بستر ساز فعالیت های فرهنگی باشند.

صفر صادقی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان بیان کرد: نیم درصد شهرداری حق قانونی کتابخانه ها است و باید شهرداران نسبت به پرداخت به موقع آن اهتمام ویژه داشته باشند تا به توسعه کتابخانه ها کمک شود؛ درحالی که برخی از شهرداری ها نسبت به پرداخت حق کتابخانه ها کوتاهی می کنند و این کوتاهی باعث می شود این اداره در ارائه خدمات با مشکل مواجه شود.

محمد رستمی، معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندرعباس نیز ضمن اشاره به اهمیت واریز سهم نیم درصد کتابخانه‌ها برای ترویج کتابخوانی در استان، خطاب به شهرداران گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین شهرداری و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، شهرداری‌ها باید نیم‌درصد از درآمدهای خود را به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرها واریز کنند.

در ادامه هریک از شهرداران گزارشی از روند پرداخت سهم نیم درصد ارائه دادند و مقرر شد، بدهی های خود را در سریعترین زمان ممکن پرداخت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 6 =