شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

طرح «مهربانی در مهر» ابراز حس نوعدوستی مردم ایران بود

طرح مهربانی در مهر ابراز حس نوعدوستی مردم ایران بود

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به اجرای طرح «بهار مهربانی» و در ادامه «مهربانی در مهر»، از این اقدام نهاد کتابخانه های عمومی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، علیرضا مالک اشرفی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، از اجرای طرح «بهار مهربانی» و در ادامه طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور در جهت کمک به آسیب دیدگان حادثه سیل به ویژه کودکان و نوجوانان، تقدیر کرد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی،‌ اظهار داشت: متاسفانه در ابتدای سال جاری یکی از این حوادث ناگوار در سطح وسیع و با قدرت تخریب بالا اتفاق افتاد و باعث ایجاد خسارات زیادی به هموطنانمان شد.

مالک اشرفی ادامه داد: مردم ایران اسلامی نشان داده اند که همواره در برابر اینگونه اتفاقات و بحران ها، کمک های بی دریغ خود را روانه مناطق آسیب دیده می کنند.

وی به حجم گسترده کمک های مردمی به سیل زدگان شمال و غرب کشور اشاره کرد و ادامه داد: یکی از برنامه های ویژه ای که در این زمینه انجام شد، طرح پویش «بهار مهربانی» توسط کتابخانه های عمومی با محوریت کودکان، نوجوانان و خانواده ها بود. ارسال کمک های اعضای کتابخانه های عمومی در قالب کتاب و اسباب بازی و اقلام فرهنگی تاثیر  خوبی بر روحیه و ایجاد نشاط، امید و سرزندگی در بین کودکان و نوجوانان در مناطق آسیب دیده  داشت.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اجرای مطلوب و اطلاع رسانی گسترده این طرح در خراسان رضوی گفت: دانش آموزان، مخاطب اصلی این طرح هستند و ما بسیار خرسندیم که علاوه بر سازمان آموزش و پرورش، نهادهای فرهنگی دیگر نیز مشکلات دانش آموزان آسیب دیده را درک کرده و برای رفع این مشکلات برنامه هایی مانند «مهربانی در مهر» را اجرا می کنند.

وی با ابراز خرسندی از اجرای طرح «بهار مهربانی» در کتابخانه های عمومی، ادامه این طرح در قالب طرح «مهربانی در مهر» را نشانه دغدغه واقعی مدیران نهاد کتابخانه های عمومی در جهت بهبود شرایط زندگی در مناطق سیل زده عنوان کرد.

مالک اشرفی اظهار کرد: ما باید مردم را به مساعدت و دستگیری از دیگران در مواجهه با حوادث تشویق کنیم و اقدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اجرای طرح «بهار مهربانی» و «مهربانی در مهر» در این راستا بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =