چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

گفتگو با کتابدار کتابخانه پژمان بختیاری شهر دشتک؛ 

حمایت خیرین کتابخانه ساز کاهش دغدغه های فرهنگی را به همراه دارد  

دشتک

زهرا خِیری اهمیت حضور و مشارکت خیرین در حمایت از کتابخانه ها را مهم دانست و گفت: با حمایت خیرین کتابخانه ساز، همنشینی با کتاب بخشی از برنامه روزانه خانواده ها خواهد شد.  

زهرا خِیری، کتابدار کتابخانه پژمان بختیاری شهر دشتک در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به اهمیت حضور و مشارکت خیرین در حمایت از کتابخانه های عمومی گفت: از زمانی که در این کتابخانه مشغول فعالیت شدم یکی از دغدغه های اصلی من حضور هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان در کتابخانه بود؛ چراکه کتابخانه از مرکز شهر کمی فاصله دارد و خانواده ها برای فرستادن فرزندانشان به کتابخانه نگران بودند. پیدا کردن انگیزه ای قوی برای حضور پرشور مردم و دانش آموزان چیزی بود که مدام فکرم را درگیر می کرد؛ ما برای ارتباط بیشتر با خانواده ها و بیان اهمیت کتابخوانی در جلسات انجمن مدارس شرکت و مستقیما با والدین صحبت می کردیم؛ در جلسات انجمن مدارس یکی از دغدغه های خانواده ها بنیه ضعیف مالی و عدم امکان خرید منابع کمک درسی بود و این خود جرقه ای شد در ذهن من که می توانیم با تقویت این بخش از منابع کتابخانه ای، ضمن اینکه درگیری ذهن والدین را در خصوص تأمین منابع کمک آموزشی کم می کنیم، زمینه حضور حداکثری افراد را نیز در کتابخانه فراهم خواهیم کرد.


خِیری در خصوص ارتباط موثر با خیرین شهر دشتک گفت: خیرین شهر دشتک را شناسایی کردیم و با حمایت آن ها منابع کمک آموزشی بسیار خوبی روانه کتابخانه شد با ورود این منابع به کتابخانه، تعداد اعضا به شکل چشم گیری افزایش یافت، والدین به همراه فرزندانشان وارد کتابخانه می شدند و پس از دیدن کتب متنوع غیر درسی، امکانات کتابخانه ای و خدمات فرهنگی با شوقی وصف ناپذیر فرم های عضویت کتابخانه را برای خود و فرزندانشان پر می کردند. استقبال مراجعه کنندگان به شکلی بود که حتی افراد زیادی از روستاهای اطراف دشتک برای ثبت نام به کتابخانه پژمان بختیاری مراجعه می کردند.


وی افزود: شاداب سازی کتابخانه از دیگر عواملی بود که رونق این کتابخانه را دوچندان کرد و با حمایت اداره کل کتابخانه های عمومی استان، هم اینک این کتابخانه از فضایی زیبا برخوردار است و فراهم کردن این محیط مناسب نه تنها باعث حضور خیل عظیمی از دانش آموزان به کتابخانه شد، بلکه خانواده ها نیز با شور و شوق در برنامه های فرهنگی این کتابخانه شرکت می کنند.


 کتابدار کتابخانه پژمان بختیاری شهر دشتک گفت: حالا دیگر دوری کتابخانه از مرکز شهر چیزی نیست که مانع حضور افراد شود و فاصله مرکز شهر تا کتابخانه را شیرینی لذت کتاب پر کرده است.


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 0 =