چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

معاون وزیر اقتصاد در بازدید از کتابخانه مرکزی پارک شهر عنوان کرد؛

هزینه کردن در حوزه کتابخوانی سرمایه‌گذاری برای فرهنگ کشور است

بازدید معاون وزیر اقتصاد از پارک شهر

سید رحمت الله اکرمی، معاون وزیر اقتصاد و خزانه دار کل کشور، با ابراز خرسندی از بازسازی کتابخانه مرکزی پارک شهر، صرف هزینه در حوزه ترویج کتابخوانی را سرمایه گذاری برای فرهنگ کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، سید رحمت الله اکرمی، معاون وزیر اقتصاد و خزانه دار کل کشور، سه شنبه ۹ مهرماه، به همراه هیأتی متشکل از هادی خدابخشی، صالح خلیفه، صادق شعبانی، مشاوران خود، ضمن حضور در کتابخانه مرکزی پارک‌شهر و دیدار با علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونان و مدیران نهاد، از بخش‌های مختلف این کتابخانه دیدن کرد.

سید رحمت الله اکرمی در این بازدید گفت: معمولا به دلیل مشغله کاری کمتر فرصت بازدید از مکانی به بنده دست می‌دهد؛ اما یکی از افتخارات من این است که امروز در خدمت جناب آقای مختارپور توانستم از کتابخانه مرکزی پارک‌شهر بازدید کنم؛ اقداماتی که در بازسازی این کتابخانه صورت گرفته بسیار جای تقدیر دارد. اعتقاد من و باور خزانه‌داری کل کشور این است که هر قدر برای بحث کتابخوانی و کتابخانه‌ها هزینه کنیم، در واقع برای فرهنگ کشور سرمایه گذاری کرده‌ایم؛ از اینکه توفیق حضور در این کتابخانه زیبا نصیبم شد بسیار خرسندم و امروز یکی از بهترین روزهای کاری من بود.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به رویکرد جدید نهاد در راه‌اندازی و اداره کتابخانه‌های عمومی، گفت: این رویکرد، واقعا رویکرد صحیحی است و می‌تون نام دیگر کتابخانه‌ها را همان پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد. به خصوص مجموعه‌ای که برای کودکان در این کتابخانه ایجاد شده بسیار نظر من را جلب کرد؛ امکاناتی که برای بچه‌ها در هر مقطع سنی پیش‌بینی شده، اقدامی بسیار ارزنده در جذب کودکان به کتاب، کتابخوانی و کتابخانه است.

در این بازدید علیرضا مختارپور، دبیرکل کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن تشریح وضعیت کتابخانه‌های عمومی کشور و رویکرد جدید نهاد در اداره کتابخانه‌ها، از حضور معاون وزیر اقتصاد و خزانه‌دار کل کشور در کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تقدیر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 2 =