چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷

همزمان با هفته دفاع مقدس انجام شد؛

اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی

image-20191003163353-3.jpeg

برنامه های فرهنگی همزمان با هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، برنامه های فرهنگی همزمان با هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی خراسان رضوی برگزار شد.

شب شعر قاصدان آسمان در کتابخانه شهید مطهری گناباد

با دعوت از دو شاعر جانباز هشت سال دفاع مقدس شب شعر قاصدان آسمان در کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد برگزار شد.

در این جلسه علیرضا صغیر، مسئول کتابخانه شهید مطهری ضمن تشکر از حضور میهمانان گفت: یادآوری خاطرات و رشادت های حماسه آفرینان روحیه امید و تلاش را در نسل های بعد تقویت می کند.

در ادامه این مراسم حمید خصلتی جانباز دوران دفاع مقدس و شاعر خوش قریحه شهرستان دقایقی با خوانش چکامه های عاشقانه خود فضای کتابخانه را تحت تاثیر قرار داد. سپس علی باقرزاده از جانبازان و نویسندگان شهرستان و عضو فعال کتابخانه، به خوانش آثار خود پرداخت و در وصف همرزمان شهیدش نغمه سرایی کرد.

روایتگری دفاع مقدس در کتابخانه عمومی غدیر ملک آباد مشهد

به همت کتابخانه عمومی غدیر ملک آباد مشهد، دو نشست کتاب خوان همراه با روایتگری توسط ایثارگران دفاع مقدس برگزار شد.

مسابقه دل نوشته به شهدا در کتابخانه امام خمینی(ره) قوچان

مسابقه دل نوشته ای به شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در کتابخانه امام خمینی (ره) قوچان انجام شد.

فاطمه خجسته، مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) قوچان در این رابطه گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس، اعضای کتابخانه  و مردم شهید پرور قوچان دل نوشته های خود را به شهدای عزیز نوشتند و در هفته کتاب به بهترین دل نوشته جوایز نفسی اهدا خواهد شد.

جلسه خاطره گویی مادر دو شهید درباره ایام دفاع مقدس در کتابخانه عمومی رضوی مشهد

به همت کتابخانه عمومی رضوی جلسه خاطره گویی به مناسبت هفته دفاع مقدس در کتابخانه رضوی برگزار شد.

در این جلسه بی بی ربابه نجیب ،مادر شهیدان محمدرضا اسماعیل زاده و علیرضا اسماعیل زاده به بیان خاطرات درباره زندگی و نحوه شهادت این دو شهید بزرگوار پرداخت و در انتها جوانان را به پاسداری از خون شهیدان دعوت کرد.

روایت گری دفاع مقدس در کتابخانه دکتر شریعتی نیشابور

با حضور نویسنده و جانباز جنگ تحمیلی، آیین خاطره گویی و روایت گری دفاع مقدس در کتابخانه عمومی دکتر شریعتی شهرستان نیشابور برگزار شد.

در این برنامه مهدی ملکوتی فر، جانباز دفاع مقدس، اظهار داشت: خاطره و روایت گری هشت سال دفاع مقدس نسل امروز جامعه را با واقعیت های سال های جنگ آشنا می کند و نشان می دهد که امنیت امروز، حاصل خون شهیدان و رشادت های ملت ما در دفاع مقدس است.

روایتگری دفاع مقدس در کتابخانه شهید مطهری گناباد

رزمنده دوران دفاع مقدس با حضور در کتابخانه عمومی شهید مطهری گناباد، راوی رشادت های همرزمانش شد.

علیرضا صغیر، مسئول کتابخانه شهید مطهری گفت: یاد حماسه آفرینی مردان خدا نه تنها باعث غرور و افتخار می شود بلکه اسباب امید و ثبات قدم را در نسل جدید تقویت می کند. شنیدن مصائب و سختی های رزمندگان دوران دفاع مقدس و از خودگذشتگی و ایثار و شهادت آن ها می تواند محرکی برای تلاش بیشتر نسل جوان باشد.

وی ادامه داد: با دعوت و حضور محمد عاشوری، راوی و رزمنده دوران دفاع مقدس، اعضای نوجوان با رشادت های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس آشنا شدند و از رشادت ها و از جان گذشتگی های آن ها درس گرفتند.

فعالیت های کتابخانه های عمومی سبزوار در هفته دفاع مقدس

جمع خوانی کتاب «هور در آتش» و برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه هفته دفاع مقدس در کتابخانه امامزاده حسن(ع) کوشک از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس بود.

برگزاری نشست کتاب خوان ویژه معرفی کتب مرتبط با دفاع مقدس، برگزاری نشست ادبی انجمن شعر آیینی مشکات با خوانش سروده های شاعران حاضر در مورد مضامین نماز، شهید و دفاع مقدس، معرفی کتاب های دفاع مقدس در قالب نمایشگاه کتاب از برنامه های کتابخانه حاج ملاهادی سبزواری بود.

غبار روبی از مزار شهدای شهر روداب و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران در ورودی کتابخانه، دیدار با مادر شهید امین الله دامرودی بر سر مزار این شهید و نقل خاطراتی توسط مادر شهید، بازدید دانش آموزان مدرسه لیله القدر از کتابخانه به همراه سخنرانی امام جماعت مسجد و امام جمعه موقت روداب در خصوص دفاع مقدس و انگیزه رزمندگان، معرفی و خوانش کتاب های «گردان قاطرچی ها» نوشته داود امیریان و «دختران ا پی جی» خاطرات مینا کمالی نوشته لیلا محمدی در جمع دانش آموزان مدرسه لیله القدر نیز در کتابخانه شهید مصطفی خمینی روداب برگزار شد.

برنامه های فرهنگی هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی خواف

همزمان با هفته دفاع مقدس، برنامه های متنوعی توسط کتابخانه های عمومی شهرستان خواف برگزار شد.

دیدار با بسیجیان حوزه مقاومت شهید کاوه، حضور در مدارس به مناسبت آغاز سال تحصیلی، برگزاری مسابقه کتابخوانی دفاع مقدس در فضای مجازی، برگزاری نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مسابقه نقاشی و رنگ آمیزی در کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء (ص) خواف و برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس در تمامی کتابخانه های عمومی شهرستان خواف، از جمله برنامه های اجرا شده ویژه هفته دفاع مقدس بوده است.

هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی

مسئول کتابخانه عمومی ملامحمدجعفر طبیب بیلندی گناباد از برگزاری برنامه های متنوع با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت در این کتابخانه خبر داد.

مریم کمالی، مسئول کتابخانه ضمن اعلام این خبر گفت: برگزاری برنامه های مرتبط با دفاع مقدس و شهدا در کتابخانه های عمومی، نقش به سزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رشد معنویات و اخلاق اسلامی در جامعه خواهد داشت. شهدا حق بسیاری بر گردن ما دارند و یاد و خاطره آنان با معرفی و مطالعه کتاب های مرتبط با این حوزه گرامی داشته می شود.

https://media.iranpl.ir/d/2019/10/03/0/176571.jpeg

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه شهید فهمیده شهر جنگل رشتخوار

به همت کتابخانه عمومی شهید فهمیده جنگل برنامه های متنوع فرهنگی در هفته دفاع مقدس در این کتابخانه برگزار شد.

از جمله این برنامه ها می توان به نمایشگاه کتاب از منابع کتابخانه، نشست کتاب خوان، جمع خوانی کتاب، غباروبی مزار شهدا و عضویت رایگان خانواده شهدا و ایثارگران اشاره کرد.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی تربت جام

همزمان با هفته دفاع مقدس برنامه های فرهنگی متنوعی در کتابخانه های عمومی شهرستان های تربت جام و صالح آباد برگزار شد.

نمایشگاه کتاب از کتاب های دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی، خاطره گویی از زندگینامه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، برگزاری نشست جمع خوانی کتاب «فرزندان ایرانیم» در کتابخانه ثامن الائمه (ع) مهممانشهر و نشست قصه گویی کتاب«من خواب شیرین علیرضا هستم» در کتابخانه شهید باهنر  صالح آباد از جمله برنامه های برگزار شده بود.

برگزاری مسابقه نقاشی نیز از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی تربت جام بود.

برنامه های فرهنگی در گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی هشت بهشت چناران

همزمان با هفته دفاع مقدس برنامه های متنوعی همچون برپایی نمایشگاه کتاب، خاطره گویی خانواده معزم شهدا و نشست کتاب خوان در کتابخانه عمومی هشت بهشت گلبهار چناران برگزار شد.

در این نشست مریم خلقی همسر شهید جواد جهانی، کتاب «چرا باید نماز بخوانیم» را معرفی کرد و از تاکید شهید جواد جهانی بر حجاب برتر، انگیزه شهادت طلبی وی و سفارش به پیروی از راه امام حسین علیه السلام  گفت.

گفتنی است، شهید جواد جهانی از کارکنان مؤسسه فرهنگی هنری خراسان بود که چندین بار برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام و نبرد با تروریست ‌های تکفیری عازم سوریه شد و در آخرین حضور خود به خیل شهدای مدافع حرم پیوست.

سمیه حسنی، فرمانده پایگاه بسیج خواهران شهیده خانم قصابی، ضمن تشکر از برگزاری نشست، به بیان زندگینامه شهیده صدیقه قصابی پرداخت.

در ادامه کتاب «سلام بر ابراهیم» توسط فاطمه فاضلی مقدم، مسئول کتابخانه عمومی هشت بهشت؛ کتاب «مسافر» توسط زینب حسن زاده و کتاب «سردار بی قرار» توسط سوگند عین سراب معرفی شد.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عطاملک جوینی نقاب

همزمان با هفته دفاع مقدس کتابخانه عمومی عطاملک جوینی نقاب با برگزاری نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب «تجاوز که آغاز شد...» تالیف محمد قاسم فروغی جهرمی که توسط مقام معظم رهبری تقریظ شده است، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی گناباد

 کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد با اجرای برنامه های متنوع یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

برگزاری نشست های کتاب خوان با موضوع دفاع مقدس ویژه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان در کتابخانه عمومی شهید ابدی شهری، غباروربی از مزار مطهر شهدا و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی توسط کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان، روایتگری دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی، نقد کتاب «به رنگ زندگی» نوشته زینب حسن نیا با حضور نویسنده کتاب با موضوع زندگینامه شهدای هنرمند شهرستان گناباد در کتابخانه عمومی شهید مطهری، برپایی شب شعر دفاع مقدس توسط انجمن پروین گنابادی در کتابخانه عمومی شهید مطهری، شب شعر روشنا با محتوای دفاع مقدس در کتابخانه عمومی حاج عبدالهی نوقاب، خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی شهید مطهری و شهید هاشمی نژاد بیدخت از مهم ترین برنامه ها ویژه گرامیداشت این ایام در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان بود.

https://media.iranpl.ir/d/2019/10/03/0/176572.jpeg

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی سرخس

 برنامه های متنوعی در کتابخانه های عمومی شهرستان سرخس به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرا شد. دیدار با خانواده شهدا، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع هفته دفاع مقدس، معرفی چند تن از  شهیدان به کودکان، رنگ آمیزی با موضوع دفاع مقدس و نشست کتاب خوان در کتابخانه های دکتر شریعتی و شهید مطهری بخشی از برنامه های اجرا شده بود.

برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی تایباد

 به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه کتاب کتابخانه های عمومی شهید هاشمی نژاد، مولانا و شهید مطهری کاریز و حضرت محمد (ص) مشهدریزه برگزار شد.

روایتگری دفاع مقدس در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) چناران

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه خاطره گویی و روایتگری با حضور جانبازان و رزمندگان گرانقدر هشت سال دفاع مقدس در کتابخانه عمومی باقرالعلوم علیه السلام چناران برگزار شد.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی دکتر حری مشهد

 برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی دکتر عباس حری برگزار شد.

وجیهه حسینی، مسئول کتابخانه دکتر حری بیان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس، احترام به انسانیت است. احترام به مجاهدانی که برای حفظ اسلام و ارزش های انسانی قدم در جبهه مبارزه گذاشتند. تکریم این مجاهدان و یادآوری خاطرات این بزرگواران وظیفه همه نهادهای فرهنگی است.

روایتگری دفاع مقدس در کتابخانه علامه جعفری کلات

کتابخانه علامه محمد تقی جعفری کلات در هفته دفاع مقدس با دعوت از جانباز سرافراز، حیدر قربانیان و برگزاری مراسم روایتگری خاطرات آن ایام، میزبان هفته دفاع مقدس بود.

حیدر قربانیان، جانباز سرافراز ایام دفاع مقدس ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، به بیان خاطراتی از جبهه و جنگ و سال های اسارت در عراق پرداخت.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه فرزانه جامع مشهد

 برنامه های فرهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد برگزار شد.

مسئول کتابخانه عمومی فرزانه جامع گفت: دفاع مقدس یادآور حماسه های بی بدیل، رشادت های و از خود گذشتگی های فرزندان این مرزوبوم بوده و این فرصتی ارزشمند برای نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس است.

در این راستا کتابخانه عمومی فرزانه جامع به برگزاری برنامه های فرهنگی از قبیل دیدار با خانواده های معزز شهدا منطقه طرق، برپایی نمایشگاه عکس، نمایشگاه کتاب، برگزاری نشست کتاب خوان موضوعی و روایتگری خاطرات دفاع مقدس  پرداخت.

خوانش کتاب و مسابقه مشاعره در کتابخانه علامه جعفری کلات

همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم معرفی و خوانش کتاب «شهربانو» با حضور مریم قربانزاده، نویسنده کتاب و مسابقه مشاعره با موضوع دفاع مقدس در کتابخانه علامه جعفری کلات برگزار شد.

برنامه های فرهنگی هفته دفاع مقدس در کتابخانه شهید سید یحیی حسینی گلمکان

همزمان با هفته دفاع مقدس برنامه های فرهنگی در کتابخانه عمومی شهید سید یحیی حسینی شهر گلمکان شهرستان چناران برگزار شد.

در این نمایشگاه، کتاب های موجود در کتابخانه با موضوع دفاع مقدس به نمایش گذاشته شد و بسیجیان فعال، ایثارگران و خانواده معزز شهدا به صورت رایگان عضو کتابخانه شدند.

 از دیگر فعالیت های کتابخانه شهید سید یحیی حسینی خاطره گویی دختر شهید رجبعلی گلمکانی و همچنین بازخوانی قسمتی از کتاب «فرنگیس:خاطرات فرنگیس حیدرپور» نوشته مهناز فتاحی، توسط زهره کهنسال، مسئول کتابخانه برای بانوان پایگاه بسیج  حضرت زهرا سلام الله علیها بود.

https://media.iranpl.ir/d/2019/10/03/0/176583.jpeg

برنامه های هفته دفاع مقدس در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) رشتخوار

به همت کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) رشتخوار و به مناسبت هفته دفاع مقدس، جلسه معرفی و خوانش «کتاب مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» نوشته جعفر شیر علی نیا، توسط معصومه حسن نیا فرمانده پایگاه بسیج خواهران برگزار شد.

«کتاب مصور تاریخ جنگ ایران وعراق» به سیر وقایع هشت سال دفاع مقدس پرداخته است و حاوی تصاویر متعددی از هشت سال دفاع مقدس است.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه امام حسن عسکری(ع) مشهد

با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه کتاب و جمع خوانی کتاب «خواب خون» در کتابخانه امام حسن عسکری(ع) مشهد برگزار شد.

زهرا علی پور، مسئول کتابخانه امام حسن عسکری(ع) گفت: به مناسبت هفته ی دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و نام شهدا، ۵۰ عنوان کتاب از کتب موجود در کتابخانه به نمایش گذاشته شد.

وی ادامه داد: جمع خوانی کتاب «خواب خون» نوشته محمد عزیزی، توسط اعضای نوجوان و بزرگسال کتابخانه از دیگر برنامه های هفته ی دفاع مقدس بود. در این کتاب نویسنده خاطرات و داستان زندگی محمدحسین فهمیده را طی گفتگو با خانواده شهید(پدر، مادر و برادران) و دوستان، دیدن نوارهای ویدئویی مربوط و سایر منابع به رشته تحریر در آورده است.

https://media.iranpl.ir/d/2019/10/03/0/176585.jpeg

دیدار کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی مشهد با جانباز سرافراز قطع نخاع ایام دفاع مقدس

 کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی مشهد مقدس با حضور در منزل جانباز سرافراز دفاع مقدس از وی عیادت کردند.

لیلا حیدری، مسئول کتابخانه علامه طباطبایی مشهد گفت: این دیدار با حضور کتابداران کتابخانه علامه طباطبایی به همراه مسئول امور ایثارگران اداره کل و تنی چند از همکاران، با حضور در منزل جانبار سرافراز  احمد نطنزی برگزار شد. این جابناز سرافراز قطع نخاع ایام دفاع مقدس از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که سال های متمادی با حضور در جبهه های دفاع مقدس در جنوب و غرب کشور و همچنین با حضور در لبنان در نبرد با دشمنان اسلام و ایران شرکت کرد و در سال ۱۳۶۹ بر اثر تصادف قطع نخاع شده است.

برگزاری ۴ برنامه فرهنگی ویژه هفته دفاع مقدس در کتابخانه انوری ابیوردی چاپشلو درگز

در هفته دفاع مقدس  نمایشگاه کتاب، نشست کتاب خوان، جلسه قصه گویی و معرفی کتاب در کتابخانه انوری ابیوردی چاپشلو برگزار شد.

در این نشست کتاب خوان کتاب های «اسم من پلاک است» و «اسم من چفیه است» از مرتضی سرهنگی، توسط الهام بیدگلی؛  «روح الله از تولد تا تبعید» از محمدرضا شمس،توسط ساناز اخباری و «جای او خالی» از نادر ابراهیمی، توسط مریم مقدسی معرفی شد.

برگزاری جلسه جمع خوانی کتاب هفته دفاع مقدس در شهرستان فیروزه

به مناسبت هفته دفاع مقدس جلسه جمع خوانی کتاب ویژه هفته دفاع مقدس با همکاری بسیج دانش آموزی پایگاه مقاومت بسیج امام خمینی (ره) شهرستان فیروزه در کتابخانه شهید بهشتی برگزار شد. نوجوانان ضمن شرکت در جلسه جمع خوانی کتاب از نمایشگاه عکس شهدای دانش آموز نیز که در کتابخانه شهید بهشتی دایر بود، بازدید کردند.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس  در کتابخانه هجرت مشهد

همزمان با هفته دفاع مقدس کتابخانه عمومی هجرت مشهد با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی یاد ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

برگزاری نشست کتاب خوان ویژه دفاع مقدس با همکاری پایگاه بسیچ شهید هاشمی نژاد، برپایی نمایشگاه کتاب در کتابخانه، برپایی گردهمایی خانواده های شهید و ایثارگر و خاطره گویی مادر شهید هادی ربانی با همکاری بسیج خواهران در مسجد هجرت، خوانش کتاب «به مجنون گفتم زنده بمان» در جمع خانواده شهدا در مسجد هجرت، برپایی پایگاه نقاشی ویژه دفاع مقدس با موضوع شهید و شهادت در مدرسه دخترانه گلچین، برپایی نمایشگاه نقاشی ویژه دفاع مقدس در کتابخانه بخشی از برنامه هایی بود که برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس توسط کتابخانه عمومی هجرت مشهد انجام شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 7 =