چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴

با حضور سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نقده برگزار شد

انجمن نقده

سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نقده در سال جاری به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نقده در سال جاری به ریاست مرتضی فرامرزی، فرماندار و با حضور منوچهر جعفری، سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان؛ علیرضا بیرامی‌نیا، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ حجت الاسلام موسی آقاجانی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ مهدی عباس‌نژاد، نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمد علی فاطمی، رئیس شورای شهر محمدیار؛ مهدی ناهید، شهردار محمدیار؛ یاسمن نقی‌زاده،  مسئول کتابخانه ولایت محمدیار؛ غلامحسین شاهیاری،  فعال فرهنگی و عضو حقیقی انجمن محمدیار؛ قادر زایر، معلم و عضو حقیقی انجمن نقده؛ معصومه حیدرپور، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ حاج ماموستا سنار تمرنژاد، مسئول امور فرهنگی اداره زندان شهرستان، موسی نوری، معاون اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی و اکبر موسوی، مسئول حراست اداره کل‌کتابخانه‌های عمومی در سالن فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه، مرتضی فرامرزی، فرماندار نقده با اشاره به جمعیت ۱۲۷ هزار نفری شهرستان با ۷۰۰ شهید گفت: کتابخانه یکی از مراکز حساس انتقال علم و دانایی است و کشورهای پیشرفته با اهمیت دادن به علم و آگاهی، رشد و توسعه پیدا کرده‌اند.

فرامرزی افزود: کشور عزیزمان نیز بعد از ۸ سال دفاع مقدس توانسته است علی‌رغم بد عهدی ها و تحریم های ظالمانه آمریکا و اسرائیل، با دانایی و آگاهی مردم و رهبریِ داهیانه مقام عظمای ولایت و امامت، به رشد، توسعه و بالندگی در عرصه‌های مختلف دست پیدا کند.

موسی آقاجانی، رئیس شورای اسلامی شهر نقده گفت: کتاب، وجود عینی یک دانشمند و اندیشمند است و برای ارتقای سطح علمی جامعه، وجود منابع جدید و اصیل در کتابخانه‌ها و در دسترس مردم ضروری است.

منوچهر جعفری، سرپرست اداره‌کل ‌کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی در این جلسه گفت: خفقان قبل از انقلاب در جامعه و پیشرفت در زمینه‌های مختلف بعد از انقلاب، در سایه مطالعه و مدیریت جوانان، مردم و تکیه بر منویات امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.

جعفری با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی، جوانان و اعضای کتابخانه‌ها را مطالبه‌گر خواند و افزود: ایجاد جذابیت و بسترهای لازم در کتابخانه‌های عمومی جهت تحقق اهداف کتابخانه‌ها ضروری است.

وی گفت: مشکلات مالی کتابخانه‌های عمومی بر هیچ کس پوشیده نیست و تنها مجرای تحقق اهداف کتابخانه‌های عمومی پرداخت سهم نیم‌درصد و بعد از آن کمک های خیرین است.

رسیدگی شهردار بخش محمدیار به محوطه کتابخانه عمومی ولایت، افزایش ساعت کاری کتابخانه عمومی ولایت با پرداخت اضافه کاری و غنی سازی منابع کتابخانه مشارکتی زندان از مصوبات جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =