سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

به همت مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی انجام شد؛

گسترش فعالیت های کتابخوانی در شهرستان بشاگرد

image-20191007095849-3.jpeg

کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی با آغاز سال تحصیلی جدید، اجرای طرح «یار مهربان» را در شهرستان بشاگرد آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، نشست هم اندیشی «پایتخت کتاب» با حضور علی اعتمادی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد و فعالان فرهنگی و رابطان کتابخوان شهرستان بشاگرد برگزار شد.

اعتمادی در این جلسه بیان کرد: با اجرای طرح «یار مهربان» به همت مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی، نشست هم اندیشی پایتخت کتاب (روستای دوستدار کتاب) در روستای تیدر به میزبانی دبیرستان دخترانه حضرت رقیه (س) برگزار شد. طی فراخوانی، فعالان فرهنگی و رابطان کتابخوان که از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بشاگرد انتخاب شده بودند در این نشست حضور یافتند.
فهد داستانی، مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی در این جلسه بیان کرد: طی سال های اخیر، فعالیت های چشمگیری در کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی خمینی شهر برگزار شده است و این امر نشان می دهد که کار فرهنگی با محوریت کتابخوانی با مشارکت و همکاری فعالان فرهنگی کاری پرثمرتر است و به نحو بهتری انجام می‌گیرد.

داستانی بیان کرد: طی پیگیری های صورت گرفته، 5 کتابخانه در دهیاری روستاهای کسیسه ای، تیدر، کاهکن، ایرر و کرمستان با همکاری هانیه هادی نژاد، مدیر گروه هنری چیکو، فعالیت خود را آغاز کرده اند. مسئولان این کتابخانه های جهادی را دهیاران روستا انتخاب کردند و آنان به عنوان کتابیار با کتابداران همکاری خواهند کرد.
مسئول کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی تصریح کرد: شروع خدمات رسانی این مراکز از هفته کودک با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع و شاد در کتابخانه عمومی حاج عبدالله والی و سایر کتابخانه های عمومی برگزار خواهد شد.
داستانی خاطر نشان کرد: در نشست هم اندیشی پایتخت کتاب، روستای تیدر را مرکز روستای دوستدار کتاب انتخاب کردیم و همچنین برخی از مدیران مدارس و حوزه علمیه خواهران به عنوان رابطان کتابخوان شهرستان انتخاب شدند تا به زودی فعالیت های چشمگیری در شهرستان با محوریت کتاب و کتابخوانی آغاز شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد عنوان کرد: گروه جهادی کتابیاران به مناسبت های مختلف در کتابخانه های روستایی حضور یافته و برنامه های متعددی همچون قصه گویی را با همکاری کتابداران برگزار خواهند کرد. اردوهای علمی دانش آموزی به کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد نیز با همت رابطان کتابخوان که مدیران مدارس هستند، صورت می‌گیرد.
در ادامه سکینه درخشان، رابط کتابخوان و مدیر دبیرستان دخترانه حضرت رقیه (س) از فعالیت های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد قدردانی کرد و حضور کتابداران و اجرای طرح کتابیاری را فرصتی بزرگ برای پیشرفت مدارس شهرستان تلقی کرد.
درخشان بیان کرد: کتابخانه دبیرستان حضرت رقیه (س) روستای تیدر با مشکل کمبود کتاب مواجه بود که به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد حل شد و برنامه های کتابخوانی این مدرسه که با همکاری اداره کتابخانه های عمومی برگزار می شود، روز به روز رونق بیشتری پیدا می کند و دانش آموزان با انگیزه بیشتری به سمت مطالعه و کتابخوانی پیش می‌روند.

گفتنی است، در پایان جلسه از کتابخانه های روستاهای مذکور بازدید و به کودکان کتاب اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 0 =