سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛

مشکلات کتابخانه های عمومی دامغان بررسی شد

دامغان

مشکلات شش کتابخانه عمومی شهرستان دامغان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان به همراه محمد سلطانیه، رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان از کتابخانه‌های عمومی شهید شاه‌چراغی، مدیر عالمی، شهید محمدعلی مشهد، ابوریحان بیرونی، ثامن‌الحجج (ع) و منوچهری دامغانی بازدید و با کتابداران گفتگو کردند.


حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در حاشیه این بازدیدها ضمن بیان اینکه کتابخانه محل تلاقی افکار و نظرات عامه با اندیشمندان جامعه است، بیان داشت: کتابخانه در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش بسزایی دارد. امروزه کتاب نه‌تنها ابزاری برای دستیابی به دانش و آگاهی است بلکه نمادی برای پیشرفت جوامع بشری محسوب می‌شود.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با تأکید بر ضرورت افزایش سرانه مطالعه، اظهار داشت: کتاب حافظ و احیاکننده تفکر و اندیشه‌های والا و منبع عظیمی است که طالبان علم، اندیشه و حقیقت را سیراب کرده و امروزه این کتاب است که می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای مطمئن و کارآمد در بهینه‌سازی فضای فرهنگی جامعه مورداستفاده قرار گیرد.


شاکری ساماندهی امور فرهنگی را عاملی مناسب جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه دانست و گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه ریشه در نابسامانی امور فرهنگی دارد و هر جا فرهنگ، توسعه‌یافته است میزان آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش‌یافته است.


گفتنی است، در این بازدیدها کتابداران مطالبی در خصوص برگزاری برنامه‌های فرهنگی و شیوه های جذب مخاطب به محیط کتابخانه بیان کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 9 =