چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸

با هدف تشریح برنامه ها و فعالیت‌های کتابخانه های عمومی استان قم انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی قم با استاندار

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم با استاندار قم

حجت الاسلام و المسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی قم با هدف تشریح برنامه ها و فعالیت‌های کتابخانه های عمومی استان قم، با بهرام سرمست، استاندار این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی قم با هدف تشریح برنامه ها و فعالیت‌های کتابخانه های عمومی استان قم، با بهرام سرمست، استاندار این استان دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین امیرعطاءاله جباری، مدیرکل کتابخانه های عمومی در این دیدار ضمن تشریح وضعیت کتابخانه های عمومی استان قم، از برنامه های پیش بینی شده و فعالیت‌های انجام شده در سال ۹۸ گزارشی ارائه داد.

وی سپس به پروژه کتابخانه نوبهار اشاره کرد و افزود: امید است با تامین اعتبار موردنیاز، کتابخانه در سال جاری به بهره برداری برسد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار داشت: در کنار کار کتابداری و ارائه خدمت به مردم، تجهیز و بهسازی کتابخانه های عمومی استان نیز از دیگر اولویت های این اداره کل برای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان بوده است.

وی از برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی استان و بخش ها و برنامه های فرهنگی اجرا شده مانند جشنواره کتابخوانی رضوی و نشست‎های نقد و ... در کتابخانه های عمومی گزارشی ارائه کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی، ظرفیت این استان را برای پایتختی کتاب ایران مناسب ارزیابی کرد و از استاندار قم برای تحقق این موضوع درخواست مساعدت کرد.

وی در پایان از استاندار به عنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان قم برای حضور در مراسم گرامیداست روز، کتاب، کتابخوانی و کتابدار، دعوت به عمل آورد.

بهرام سرمست، استاندار قم نیز در ادامه، به اهمیت گسترش فرهنگ مطالعه اشاره کرد و افزود: استان قم به عنوان ام القری جهان اسلام و شهری فرهنگی و پیشگام در حوزه نشر و کتابخوانی باید با فراهم آوردن شرایطی مناسب، زمینه ایجاد عادت به خواندن را فراهم کند تا برای همگان الگو باشد.

وی از پیشنهاد انتخاب استان قم به عنوان پایتخت کتاب ایران استقبال کرد و خواستار پیگیری این موضوع از سوی دستگاه های فرهنگی استان شد.  

استاندار قم خلق ایده های نو در موضوعات فرهنگی را در ارتقای سرانه مطالعه و معرفی خدمات کتابخانه ای موثر دانست و در پایان از تلاش های کتابداران تقدیر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 1 =