دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸

در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان سمنان مطرح شد؛

پیگیری احداث کتابخانه عمومی در روستای خیرآباد

خیرین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از پیگیری احداث کتابخانه عمومی در روستای خیرآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان، جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز استان سمنان با حضور حسن سعدالدین، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان؛ حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان؛ علی اصغر جمعه ای، رئیس هیأت مدیره انجمن کتابخانه ساز استان سمنان؛ حجت الاسلام جلیل طاهریان، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز در استان سمنان و  دیگر اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان سمنان برگزار شد.


حسن سعدالدین، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان گفت: باید مشکلات کتابخانه ها در جلسات انجمن خیرین کتابخانه ساز مطرح و برای رفع معضلات راهکارهایی ارائه شود. استان سمنان یک استان فرهنگی است و باید فعالیت های فرهنگی شاخص در کتابخانه های عمومی این استان برگزار شود.


در ادامه علی اصغر جمعه ای، رئیس هیأت مدیره انجمن کتابخانه‌ساز استان سمنان با اشاره به اهمیت فعالیت انجمن خیرین کتابخانه ساز در جامعه، گفت: این انجمن کار سنگینی را برعهده دارد؛ چرا که به راحتی نمی توان از کنار توسعه کتاب و کتابخوانی گذشت. این انجمن باید در برگزاری برنامه‌های فرهنگی فعال باشد.


وی با اشاره به این مطلب که آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ مطالعه نقش بسزایی دارد، خواستار تقویت منابع کتابخانه‌های مدارس استان سمنان شد.


رئیس هیئت مدیره انجمن کتابخانه‌ساز استان سمنان با  اشاره به فعالیت شبکه های اجتماعی عنوان کرد: کتاب هیچ جایگزینی ندارد.


 در ادامه حجت الاسلام جلیل طاهریان، مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز در استان سمنان نیز، با ارائه گزارشی از فعالیت این انجمن، گفت: کمک خیرین در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار مهم است. در جامعه امروز همه مردم باید آگاه باشند، افزایش آگاهی و دانش موجب پیشرفت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می شود.


در ادامه حسین شاکری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و جذب کمک های خیرین از مهم ترین اهداف ایجاد تشکیل انجمن خیرین کتابخانه ساز است. در حال حاضر یک انجمن به صورت استانی و سه انجمن در شهرستان‌های مهدیشهر، سرخه و گرمسار مشغول فعالیت است.


وی تصریح کرد: خیر کتاب و کتابخانه ساز فقط به کسی که زمین اهدا کند و یا ساختمانی برای یک کتابخانه عمومی بسازد اطلاق نمی شود بلکه کسانی که کتاب به کتابخانه ها اهدا می کنند نیز از خیرین محسوب می شوند.


شاکری از پیگیری برای احداث کتابخانه در روستای خیرآباد خبر داد و گفت: امیدواریم با همکاری فرمانداری و شورای اسلامی، کلنگ احداث کتابخانه در این روستا به زمین زده شود.


در خاتمه اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز استان سمنان در زمینه شیوه های توسعه فرهنگ کتابخوانی در استان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 12 =