چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷

نامش محمد(ص) بود

طح كتاب‌خوان مهرماه 1399

«نامش محمد(ص) بود»

پدیدآور: سیدمهدی آیت اللهی

ناشر: مدرسه

تعداد صفحات: ۳۲

گواهی می‌دهم که جز او خدایی نیست و محمد بنده و پیامبر اوست ...

سحر نزدیک می‌شد و افق آسمان مکه انگار از این نور اسرار آمیز روشن و روشن‌تر می‌شد. در این خانه خبری بود. کسی به دنیا می‌آمد. کسی که در آینده‌ای نه‌چندان دور باید سرنوشت انسان‌ها را دگرگون می‌کرد.

کتاب «نامش محمد بود» مروری است گذرا بر زندگی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آل وسلم، از تولّد تا وفات. نویسنده تلاش کرده است به اختصار، مهم‌ترین فرازهای زندگی آن حضرت را برای کودکان و نوجوانان تبیین کند.

در این کتاب زیبا، توصیفاتی از ولادت پیامبر(ص) و اتفاقات و شگفتی‌های طبیعی همزمان با آن نقل می‌شود. دوران کودکی و آموزش وی نزد حلیمه، درگذشت آمنه (مادر گرامی حضرت) و جدّش عبدالمطلب، همزیستی با مردم مکّه و تأمّل و درنگ در باورها و نوع زندگی آن‌ها. در این زندگی‌نامه داستانی، به شرح سفر آن حضرت به همراه ابوطالب و دیدار با راهب مسیحی و پیشگویی‌های وی درباره نبوّت حضرت اشاره می‌شود. اشتغال به تجارت و آشنایی با خدیجه، بانوی سرشناس مکّه و ازدواج با او، آغاز وحی و دعوت مردم به اسلام، هجرت از مکّه به مدینه و تشکیل حکومت اسلامی، ماجرای غدیر خُم و اعلام جانشینی و امامت امیرالمؤمنین علیه السلام و سرانجام رحلت ایشان از موضوعات مهم کتاب است. یکی دیگر از نکات مهم کتاب حضور امیرالمؤمنین علیه السلام است که در مقاطع گوناگون زندگی پیامبر صلی الله علیه و آل وسلم در این کتاب به چشم می‌خورد. تصویرگری جذاب کتاب نیز که در جای جای متن آن خودنمایی می‌کند، همراهی نقش و کلمه را به زیبایی هرچه تمام به نمایش می‌گذارد.


این کتاب در طرح کتاب خوان مهرماه ۱۳۹۹ معرفی شده است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 9 =