شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸

با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان؛

کتابخانه عمومی ارشاد شهرستان قشم افتتاح شد

افتتاح کتابخانه ارشاد شهرستان قشم

آیین افتتاح کتابخانه عمومی ارشاد شهرستان قشم با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان و جمعی از خیرین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان، کتابخانه عمومی ارشاد شهر طبل از توابع شهرستان قشم با حضور امینه دریانورد، سرپرست اداره کل کتابخانه­ های عمومی استان هرمزگان؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل سابق کتابخانه­ های عمومی استان؛ مرتضی شیخ زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و شیخ محمدعلی امینی، خیر کتابخانه ساز افتتاح شد.

امینه دریانورد، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه در سال های اخیر سرانه مطالعه در جزیره قشم ارتقای چشمگیری داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرستان قشم بیشترین تعداد کتابخانه های روستایی را در سطح استان دارد. کتابخانه های روستایی به عنوان پایگاه فرهنگی فعال و پویا نقش بسزایی در توسعه فرهنگی منطقه دارند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بیان کرد: کتابخانه ارشاد شهر طبل با همکاری خیرین منطقه به ویژه شیخ محمد علی امینی، به عنوان کتابخانه ای عمومی و نهادی به بهره برداری رسیده است تا پایگاه کتابخوانی برای کودکان، نوجوانان و جوانان طبل باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد ذاکری در این آیین اظهار داشت: من بر این باور هستم که کشور برای توسعه به ۴ رکن نیاز دارد؛ اقتصاد، سیاست، امنیت و فرهنگ. فرهنگ در این چهار عنصر نقش اول را دارد و فرهنگ باید در کنار توسعه اقتصادی، سیاسی و امنیتی دیده شود.

وی ادامه داد: رشته اتصال فرهنگ کتاب است و برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همه مسئولین و خیرین باید در کنار هم تلاش کنند.

مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی استان ضمن تقدیر از تلاش و همکاری خیرین شهرستان قشم بیان کرد: توجه شما به فرهنگ کتاب و کتابخوانی قابل تقدیر است و مردم قشم مردمی کتابدوست و اهل مطالعه هستند.

وی افزود: امید است با کمک خیرین در تمام مناطق فاقد کتابخانه استان، کتابخانه راه اندازی شود تا تمام مردم دسترسی راحت به کتاب و منابع خوب داشته باشند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با ابراز خرسندی از افتتاح کتابخانه در شهر طبل بیان کرد: ساخت کتابخانه توسط خیرین در شهری که هیچ کتابخانه ای وجود نداشته، قابل تقدیر است.

شیخ زاده ادامه داد: منطقه آزاد قشم از انجام فعالیت های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی استقبال کرده و حاضر به همکاری و تامین منابع مالی جهت تهیه کتاب با اداره ویژه کتابخانه های شهرستان قشم است.

شیخ محمد علی امینی، خیر کتابخانه ساز ضمن تقدیر از همکاری اداره کل کتابخانه­ های عمومی بیان کرد: این باعث خوشحالی است که مردم شهر طبل از نعمت کتابخانه بهره مند شدند و برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش خواهیم کرد.

وی ادامه داد: خیرین برای ترویج فرهنگ کتابخوانی اداره کل کتابخانه ها را یاری خواهند کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 14 =