دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳

با حضور مدیر کل و کارکنان ستادی کتابخانه های عمومی استان ایلام؛

خانواده شهدا و ایثارگران کتابدار از «نقطه ایثار» در شهر مهران بازدید کردند

بازیداز نقطه ایثار

خانواده شهدا و ایثارگران شاغل در کتابخانه های عمومی استان ایلام از «نقطه ایثار» در شهر مهران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ خانواده شهدا و ایثارگران شاغل در کتابخانه های عمومی استان ایلام به همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و کارکنان ستادی از «نقطه ایثار» در شهر ایثار و مقاومت، مهران بازدید کردند.

در این بازدید خانواده شهدا و ایثارگران شاغل در کتابخانه های عمومی استان ایلام به همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و کارکنان ستادی از نقطه ایثار که در هشت کیلومتری شهر مهران قرار دارد دیدن کردند.

«نقطه ایثار» واقع در ارتفاعات قلاویزان مکان کوچکی در هشت کیلومتری شهر قرار دارد که شاهد ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس بوده است.

این منطقه با وجود پستی و بلندی‌های تپه ماهوری شکل، از موقعیت مهم نظامی برخوردار است به طوری که با استقرار بر روی بلندی‌های اصلی آن، کیلومترها دشت، آبادی و شهرهای پیرامونی مانند مهران، زرباطیه و بدره عراق در سیطره دید قرار می‌گیرد. دشمن در زمان اشغال مهران با ایجاد میادین مین، سیم خاردار و کانال در دامنه شمالی ارتفاعات قلاویزان شرایط سختی را در نفوذ به مواضع خود به وجود آورده بود.

در «عملیات والفجر ۳»، این محدوده در محور عملیاتی «قرارگاه فتح ۲» قرار داشت و نیروهای «لشکر ۴۱ ثارالله (ع)» برای نفوذ به مواضع دشمن و دستیابی به قلاویزان تلاش گسترده‌ای انجام دادند اما به دلیل عمق و پیچیدگی موانع، این امکان فراهم نشد و پیکرهای بسیاری از شهداء تا زمان عملیات کربلای ۱ در این محور باقی ماند و هم اکنون بقایای موانع دشمن در این منطقه همه ساله مورد بازدید زائران آثار دفاع مقدس قرار می‌گیرد.

این بازدید با خواندن زیارت عاشورا و اقامه نماز در این منطقه پایان یافت.