شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پیامی تأکید کرد:

کتابخوانی موجب عقلانیت، منطق و گسترش فرهنگ پاکی است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با صدور پیامی، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پیامی فرا رسیدن روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را به کتابداران تبریک گفت. در این پیام آمده است: 

امروزه کتاب را عصاره فرهنگ و تمدن و پله ترقی افکار و بالندگی اندیشه و درنهایت رشد جامعه می نامند و ازآن به عنوان زیباترین و مهم‌ترین جلوه‌ فرهنگی یاد می کنند که می توان مدنیت و توسعه همه جانبه یک ملت را با این معیار سنجید و ارزیابی کرد.
نقش کتاب در میان مجامع سازنده و مترقی است که علاوه بر پیرایش فرهنگی ،اوج عقلانیت،منطق و گسترش فرهنگ پاکی و خلوص در همه سطوح و برای تمامی اقشار جامعه را در پی دارد.
هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی مناسب خواهد بود تا سیاستگذاران حوزه فرهنگ و کارگزاران امر کتاب و کتابخوانی با آگاهی از شاخص های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی علاوه بر نهادینه کردن این مقوله مهم و تاثیر گذار به ترغیب مردم به ویژه نسل جوان و ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی بپردازند.
ضرورت و اهمیت این موضوع آنچنان حائز اهمیت است که باید متولیان امر با همه توان و برخورداری از همه ظرفیتها ،سهم میزان مطالعه در استان را به جایگاهی مطلوب و قابل قبول برسانند ،به همین منظور متولیان امور فرهنگی بایستی به مقوله مهم کتاب و کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه در کشور توجه ویژه ای داشته باشند.

اینجانب هفته کتاب و روز گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار را  بهانه ای می دانم تا از تمامی تلاشگران عرصه اندیشه و قلم بخواهیم تا در مسیر اعتلای فرهنگ کتابخوانی گام بردارند و از هیچ کوششی دریغ نکنند تا شاهد توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باشیم.

برچسب‌ها