چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر با فرماندار جم

دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی بوشهر با فرماندار جم

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در سفر به شهرستان جم، با نوروزی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی علی هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با فتح‌الله نوروزی فرماندار شهرستان جم دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با تقدیر از حمایت‌های فرماندار جم در پیشبرد اهداف کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان، بیان کرد: در حال حاضر در  فضای کتابخانه‌ای با محدودیت‌هایی مواجه هستیم؛ امید است با تأمین اعتبار در سال آینده این مشکلات مرتفع شود.

هاشمی با اشاره به اجرای طرح کتاب‌خوان ماه و برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان در کتابخانه‌ها و مدارس، ‌بیان کرد: هرماه با توجه به درجه کتابخانه سهمیه جدید منابع از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به قفسه کتابخانه‌ها تزریق می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به جمعیت بالای ۱۵۰۰ نفر در روستاهای چاهه و بهره باغ شهرستان جم، شایسته است در این مناطق نیز کتابخانه احداث شود که انتظار می‌رود این مهم در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی اظهار داشت: مدیران ادارات کتابخانه‌های عمومی در شهرستان‌ها باید همواره به‌عنوان یک نیروی علمی و فرهنگی در کنار فرماندار و امام‌جمعه قرار گیرند.

فتح‌الله نوروزی، فرماندار جم با ابراز رضایتمندی از عملکرد کتابخانه‌های عمومی این شهرستان، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی در خصوص کتاب و کتاب‌خوانی مقوله‌ای است که باید به‌طور ویژه به آن توجه شود. در صورت تأمین اعتبار برای توسعه فضای کتابخانه‌ای، اولویت با احداث سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهر جم خواهد بود.