یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸

در انجمن کتابخانه‌های عمومی بوشهر مطرح شد؛

ضرورت شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌های بوشهر برای جذب بیشتر مخاطب

کراپ‌شده -  انجمن کتابخانه‌های عمومی بوشهر

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بوشهر با حضور هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر؛ روحانی، معاون فرمانداری بوشهر و جمعی از شهرداران چغادک و عالیشهر و اعضای این انجمن در فرمانداری بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، سید علی هاشمی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر در این جلسه، گفت: توسعه فرهنگ مطالعه از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است که برای رفع این مهم همه دستگاه‌ها و نهادها باید در کنار یکدیگر تلاش کند.

سید علی هاشمی با توصیف فضای مطلوب یک کتابخانه عمومی گفت: فضای کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر برای جذب بیشتر مخاطب مستلزم شاداب‌سازی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر از شهرداران چغادک و عالیهشر برای اهتمام و توجه ویژه به کتابخانه عمومی تقدیر کرد و افزود: انتظار می‌رود شهرداری بوشهر نیز در این راستا حامی این نهاد فرهنگی باشد.

وی اضافه کرد: ساختمان کتابخانه مصلحیان بوشهر فاقد استانداردهای ایمنی است و باید پیش از وقوع حادثه در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شود.

هاشمی تصریح کرد: در صورت پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه‌های عمومی توسط شهرداری بوشهر، می‌توانیم محیط بهتر و ایمن‌تری برای مطالعه ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت چشم‌نواز دهکده گردشگری بوشهر، شایسته است فضایی برای احداث باغ کتاب در این محل در نظر گرفته شود.

روحانی معاون سیاسی، فرهنگی، اجتماعی فرماندار بوشهر نیز توجه به کتابخانه‌های عمومی را ضروری دانست و از اعضا درخواست کرد با حمایت مادی و معنوی خود موجب رونق کتابخانه‌ها و رفع مشکلات آن شوند.

در این جلسه دکتر حق‌شناس، استاد دانشگاه با تأکید بر ‌ضرورت توجه به کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد: بهره‌گیری از حضور افراد دغدغه‌مند در حوزه فرهنگ مطالعه، موجب رشد این حوزه می‌شود.

در ادامه، خسروی مدیر گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ارائه طرح باغ کتاب، اهمیت و ضرورت این پروژه را برای مرکز استان یادآوری کرد.

گفتنی است، اعلام آمادگی شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی برای همکاری با کتابخانه‌ها و پرداخت سهم نیم درصد، بخش پایانی این نشست بود.