شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸

در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی؛

تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و کانون پرورشی فکری کردستان منعقد شد

تفاهم نامه با کانون

در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه وترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: این اقدام با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و ارتقای سرانه کتاب خوانی در جامعه به ویژه  در میان کودکان و نوجوانان منعقد می شود.
اسماعیل احمدی  با تاکید بر لزوم عملیاتی‌کردن برنامه‌های فرهنگی با استفاده از امکانات وظرفیت های ممکن، بیان کرد: پیشبرد اهداف دو طرف به ویژه در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در میان کودکان و نوجوانان و برگزاری مسابقات و نشست های کتابخوانی برخی از اهداف این تفاهم نامه است.
وی با اشاره به تعهدات کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در تفاهم نامه عنوان کرد: برگزاری نشست های کتاب خوان در مراکز فرهنگی وهنری کانون، اجرای مسابقات مکتوب برای کارکنان کانون های پرورش فکری، تامین بخشی از جوایز برگزیدگان مسابقات کتابخوانی و مساعدت جهت تامین و در اختیار دادن کتب ویژه کودکان و نوجوانان با تخفیف ویژه برخی از تعهدات کانون است.
احمدی تصریح کرد: همچنین کانون موظف است زمینه نقد و رونمایی از کتب نویسندگان شاغل در کانون پرورش فکری، همکاری در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی و فراخوان های فرهنگی، هنری و ادبی در مراکز فرهنگی وهنری کانون  را فراهم آورد.
وی در رابطه با تعهدات اداره کل کتابخانه های عمومی  استان کردستان در تفاهم نامه گفت: همکاری در برگزاری نشست های کتاب خوان، برگزاری جلسات جمع خوانی کتاب و مشارکت در برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز کانون برخی از تعهدات این نهاد است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان افزود: کتابخانه های عمومی همچنین وظیفه تامین بخشی از جوایز برگزیدگان مسابقات کتابخوانی، تخفیف نیم بهاء برای عضویت اعضای فعال کانون پرورش فکری در کتابخانه های عمومی استان و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دراستان را بر عهده گرفته است.
احمدی در پایان اضافه کرد: مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت ۳ سال شمسی بوده و تمدید آن با توافق دو طرف بلامانع است.