پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳

وزیر ارشاد در بازدید از کتابخانه عمومی ارغوان عنوان کرد؛

کتابخانه گردی می تواند در پیوند مردم با کتاب نقش موثری ایفا کند

وزیر ارشاد

وزیر ارشاد با حضور در طرح کتابخانه گردی گفت: در مجموعه های رسمی و غیر رسمی که دغدغه گسترش فرهنگ کتابخوانی را دارند به طرح‌های جدید و ایده های خلاقانه مانند کتابخانه گردی نیاز داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنج شنبه ۱۷ اسفند، همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با شرکت در طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی ارغوان تهران حضور یافت و ضمن دیدار با مسئولان و کتابداران، از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.

صالحی در حاشیه این بازدید درباره طرح کتابخانه گردی گفت: ما در تمام مجموعه های رسمی دارای مسئولیت، مانند نهاد کتابخانه های عمومی کشور و همچنین مجموعه های غیر رسمی که دغدغه گسترش فرهنگ کتابخوانی را دارند به طرح‌های جدید و ایده های خلاقانه در ارتباط با حوزه فرهنگی مکتوب نیاز داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: فضاهای رقیب ما در حوزه کتابخوانی بسیار قدرتمند و سنگین هستند؛ تا پیش از این فضاهای تصویری و امروز فضای مجازی تهدیدی برای این موضوع هستند با این حال می توانند برای ما فرصت ساز هم باشند. مهم این است که بدانیم چگونه از این فرصت‌ها برای گسترش کتابخوانی استفاده کنیم.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان طرح کتابخوان گردی ادامه داد: آن چیزی که می‌تواند این رقابت را به نفع کتابخوانی پیش ببرد ارائه و اجرای ایده ها و طرح های تازه در حوزه کتابخوانی است و طرح کتابخانه گردی یکی از طرح های موثر برای پیشبرد این هدف است.

وی با تأکید بر ضرورت ارائه هر چه بیشتر طرح های خلاقانه در حوزه کتابخوانی گفت: هر یک از این طرح ها می توانند بخشی از جامعه مخاطب ما را به سمت کتابخوانی نزدیک کنند. هرچند ممکن است برخی از این طرح ها کوچک به نظر آید اما در کنار هم می توانند فضای کتابخوانی در جامعه را به فضای بهتری تبدیل کنند.

صالحی با تقدیر از فعالیت‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در گسترش فرهنگ کتابخوانی گفت: طرح‌ها و برنامه‌های متعدد و متنوعی در سال‌های اخیر در کتابخانه های عمومی کشور اجرا می‌شود که این موضوع ضرورت آشنایی هر چه بیشتر مردم با کتابخانه ها را نمایان می کند و طرح کتابخانه گردی اقدامی موثر برای ایجاد پیوند مردم با کتاب خواهد بود.