دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹

در طرح «کتابخانه گردی» صورت گرفت؛

حضور چهره‌های مطرح علمی و ورزشی شهرستان لنجان در کتابخانه فرهیختگان زرین شهر

آیین کتابخانه گردی کتابخانه عمومی فرهیختگان زرین شهر

جمعی از حضور چهره‌های مطرح علمی و ورزشی شهرستان لنجانو کشور با حضور در کتابخانه عمومی فرهیختگان زرین شهر در طرح ملی «کتابخانه گردی» مشارکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، الهه نمازی از نخبگان علمی و پزشکی شهرستان لنجان با حضور در آیین «کتابخانه گردی» کتابخانه عمومی فرهیختگان زرین شهر گفت: چیزی که میتواند ما از وضعیت کمبود کتابخوانی نجات دهد، ترویچ فرهنگ کتابخوانی بین کودکان است و باید از خانواده شروع کرد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و ابتکارات فضای مجازی اظهار داشت:هم خود اشخاص باید دغدغه کتابخوانی داشته باشند و هم باید دولت و مسئولین برنامه ریزی برای توسعه مطالعه برنامه‌ریزی کنند.

این چهره علمی با بیان اینکه کتاب باید در سبد خانوار قرار گیرد تصریح کرد: باید بودجه ای هم برای خرید کتاب کنار بگذاریم و به کودکان کتاب جایزه دهیم.

محمد باتوانی عضو شورای شهر زرین شهر وقهرمان اسبق تیم ملی کاراته ضمن تقدیر از طرح کتابخانه گردی اظهار داشت: هر کاری آموزش خاص خود را می خواهد، بر همین اساس باید به کتاب و کتابخوانی که سرانه پایینی دارد بیشتر اهمیت بدهیم و یکی از راههای آن تربیت فرزندان کتابخوان در خانواده هاست.

این چهره مطرح ورزشی با بیان اینکه کتابخوای زیربنای یک جامعه مدرن و فهیم را شکل می‌دهد افزود: باید برای آسیب‌ها فضای مجازی هم چاره اندیشی کنیم چرا که بیشتر وقت افراد در فضای مجازی به مسایل حاشیه ای معطوف می‌شود.

میثم محمدی شهردار زرین شهر نیز با تاکید بر همگام بودن با علم روز گفت: باید لذت و سنت کتابخوانی را احیا کنیم و برگزاری مسابقات کتابخوانی وهدیه کتاب به فرهنگ سازی این امر کمک می‌کند.

وی افزود: شهرداری و نهاد کتابخانه‌ها مکمل یکدیگر در امر توسعه کتابخانه‌ها هستند و با تعامل می‌توان شاهد بهبود وضعیت کتابخوانی و کتابخانه های عمومی بود.