چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

به همت مسئول کتابخانه عمومی آل طاها بیکاه انجام شد؛

پژواک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بین مردم روستا

image.jpeg

مسئول کتابخانه عمومی آل طاها با هدف ترویج کتابخوانی رضوی، با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع میزبان روستاییان کتاب دوست شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، مهدی داوری، مسئول کتابخانه عمومی آل طاها بیکاه در راستای معرفی کتب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در روستاها، با انگیزه‌ای وافر بعد از ساعت اداری و اتمام کار خویش در کتابخانه به روستاهای بخش بیکاه و کانون های فرهنگی و هنری مساجد رفته و به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و معرفی کتب نهمین دوره از جشنواره رضوی می پردازد.

بیان اهدف جشنواره رضوی در روستاها و کانون های مساجد به همراه معرفی کتب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی بیشتر جامعه با سیره معصومین به ویژه امام رضا (ع)، امام جواد (ع)، احمد بن موسی (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) از اقدامات شاخص وی است.

 داوری در این خصوص گفت: جامعه هدف در این برنامه، کودکان محروم از نعمت کتابخانه هستند. حضور در بین روستائیان و ترویج کتابخوانی در بین آن ها، انرژی مضاعفی به من می‌دهد تا جایی که ثروت و سرمایه اصلی زندگی ام را  خدمت در عرصه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی می دانم.

وی اضافه کرد: روستای اسلام آباد، سکل و کهنشوئیه و کانون های مساجد سطح شهر بیکاه، کانون فرهنگی و هنری تسنیم مسجد صاحب الزمان (عج) و کانون فرهنگی و هنری نینوا مسجد چهارده معصوم (ع) از کانون های فعالی هستند که در ترویج کتابخوانی با کتابخانه عمومی آل طاها بیکاه همکاری دارند. برای ارتباط بهتر با کانون های مساجد و روستاها، از هر کانون و روستا یک همیار کتابدار به کتابخانه معرفی شده است و این کار موجب تسریع در انجام فعالیت های فرهنگی در روستاها شده است.